Logo_main
Sosyal_Medya_Iconlari Facebook LinkedIn Instagram Twitter Youtube English Türkçe
Sosyal Sorumluluk Komitesi
 
 
 
''Her Kitap Dünyaya Açılan Bir Penceredir''
 

Düzce Üniversitesi öğrencileri ve ÜNSPED Sosyal Sorumluluk Komitesi işbirliğiyle, Düzce Merkez 100.Yıl Ortaokulu 'Kütüphane Projesi' için kitap topladık, kitaplarımızı bağışladık.

 
ÜNSPED Sosyal Sorumluluk Komitemiz, Çocukların 23 Nisan Coşkusuna Ortak Oldu
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’un Zeytinburnu İlçesinde bulunan UPS Spor ve Kültür Kulübü'nde coşku ile kutlandı. ÜNSPED Sosyal Sorumluluk Komitemiz de,ilgili organizasyona destek vererek çocukların gülümsemesine katkı sağladı. 
 
ÜNSPED Sosyal Sorumluluk Komitemiz '' Benim Köyüm '' Projesine Destek Oldu
 

Şirketimiz, Altınbaş Üniversitesi'nin Tekirdağ Süleymanpaşa İlçesi İnecik İlkokulu'nda düzenlediği ''Benim Köyüm'' projesine destek oldu. Proje kapsamında İlkokul çocuklarının, Altınbaş Üniversitesi öğrencileri tarafından diş bakımları yapılarak, bilinçlendirme eğitimi yapıldı. Şirketimiz tarafından da her bir öğrenciye yaş gruplarına göre oyuncak hediye edildi.

 
''Bir Elde Sen Tut'' Sosyal Sorumluluk Projemiz Kapsamında Arpaçsakarlar İlkokulu'na Ziyarette Bulunduk
 

Ünsped Sosyal Sorumluluk Komitemiz, ''Bir Elde Sen Tut'' Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Mersin Toroslar’da bulunan Arpaçsakarlar İlkokulu'nda belirlenen acil ihtiyaç sahibi 120 çocuk için Bot ve Mont yardımında bulundu. 

 
Sosyal Sorumluluk Komitemizle Kurtköy Ormanlarına İkinci Ziyaretimizi Gerçekleştirdik
 

Proje kapsamında, şirketimiz gönüllüleriyle 10.03.2019 Pazar günü 11:00 – 18:00 saatleri arasında Kurtköy ormanlarına ziyaretimizi gerçekleştirdik. Hayvan dostlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaştık. 

 
‘Engelsiz Başarı için Empati’ Konulu Aydınlatma Buluşmamız Gerçekleşti
 

Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 06.03.2019 Çarşamba Günü Genel Merkezimiz MHÜ Konferans Salonu’nda Sosyal Sorumluluk Komitemizin misafir konuşmacısı olarak aramızda Dünya, Avrupa ve Türkiye dereceleri olan yüzücülerimiz Sayın Beytullah EROĞLU ve Sayın Uğurcan ÖZER bulundu. Kendileri ile ‘Engelsiz Başarı için Empati’ konusunu işledik.

 
Plastik Kapak Kampanyası Projesi- ÜNSPED Sosyal Sorumluluk Komitesi
 

15.02.2019 tarihinde TOFD Genel Merkezi’nde akülü sandalye dağıtım töreni düzenlendi.  Bağışçılar ve ihtiyaç sahipleri bir araya gelerek, toplanan bağışlarla alınan Akülü Tekerlikli Sandalyeler  Türkiye genelinde belirlenen ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Plastik kapak kampanyasına katılım göstermesi ve desteklemesi sebebiyle de, ilgili organizasyonda ÜNSPED Sosyal Sorumluluk Komitemize  teşekkür sertifikası verildi.

Kampanyaya destek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz. 

 
Sosyal Sorumluluk Komitemizle Kurtköy Ormanlarına İlk Ziyaretimizi Gerçekleştirdik
 

Kurtköy Patileri, Kurtköy’deki Formula 1 pisti etrafında bulunan araziye terk edilmiş sokak köpeklerine yardım etmek amacıyla kurulmuş bir topluluktur. Gönüllü hayvan severlerce desteklenen yardım grubu, haftada minimum 2 kere gönüllü yardımseverlerin gönderdiği köpek mamalarıyla oradaki köpekleri beslemekte, yaralı ve tedaviye muhtaç köpeklerin bakımını yapmakta ve mümkün oldukça köpekleri sahiplendirmektedirler.

 
"Hep Birlikte Yaşamak için Farkındalık ve Empati’’ Konulu Aydınlatma Buluşmamız Gerçekleşti
 

12.12.2018 tarihinde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında Sosyal Sorumluluk Komitesi’nin misafirleri olarak Zeytinburnu Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclis Üyesi Sayın Taha Nusret BOZKURT’u ve Fenerbahçe Spor Kulübü Basketbol Oyuncusu Sayın Latife Selin ŞAHİN’i ağırladık. Kendileri ile "Hep Birlikte Yaşamak için Farkındalık ve Empati" konusunu işledik.

 
Çocuklarımızın Hayalleri 3. Geleneksel Çocuk Şenliğimizle Hayat Buldu
 

Atatürk,"Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir" diyerek tariflemiş ve Cumhuriyetin ilan edildiği tarihi çocuklarımıza bir bayram günü olarak armağan etmiştir. Çocuklar, dünyanın en masum varlıklarıdır. Nereye koyarsanız orada yaşarlar...Ne derseniz onu yaparlar, ne öğretirseniz, onu öğrenirler... 

"Çocukların kimsesi olmalıyız". Çocuklarımız ve gençlerimize yapılan her türlü yatırımın ülkemizin ,dünyanın istikbaline olduğu anlayışı ile hareket ettiğimiz organizasyonlarımızdan biri olan çocuk şenliğimiz açılış konuşmaları ile başlayıp, her yaş grubundan çocuklar bubble show, dans gösterileri, palyaçolar ve yarışmalar eşliğinde unutamayacakları bir gün yaşadılar.

 
"Hayatımıza +1 Değer Kattığınız İçin Teşekkür Ederiz"  Temalı Plaketimizi Teslim Aldık
 

Dünyada ve Türkiye'deki DS ile ilgili güncel gelişmeleri çok yakından takip eden, Down sendromunu duyurmak, toplumsal farkındalığı yükseltmek için sürekli çalışan, ülke genelinde aile ve uzmanlara destek verebilen ve o bölgedeki destek kuruluşlarına nasıl ulaşılabileceği konusunda yönlendirebilen ve böylece tüm kurumlarla işbirliği içinde çalışmayı amaçlayan bir misyon üstlenen, yani esas olarak toplumun engellilik algısını etkileyen projeler yürüterek Down Sendromlu bireylerin bebeklikten itibaren her yaşta ve konumda karşılaştıkları ayrımcılık ile mücadele ederek, fırsat eşitliği sağlamayı ve toplumdaki vazgeçilmez yerlerini sağlamlaştırmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Down Sendromu Derneği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde algı oluşturmak isteyen Kadın Liderliği ve Gelişim Komitemiz, Kadın Liderliğinde İş İnsanları adlı etkinliklerine katılım gösteren davetlilerine Down Sendromu Derneği'nden satın aldıkları kupaları hediye etmişlerdi. Down Sendromu Derneği, bu çalışmanın gönüllü bir davranış olduğuna, vermenin ve paylaşmanın yaşam kalitemizi artırdığına inançları ile ve  "Hayatımıza +1 Değer Kattığınız İçin Teşekkür Ederiz" sloganı ile şirketimize ve de Kadın Liderliği Gelişim Komitesi'ne plaket takdiminde bulundular.

 
"Sihirli Dokunuşlar" İsimli Projemizi Zeytinburnu Köşeli Camii’nde Gerçekleştirdik
 

UGM Sosyal Sorumluluk Komitemiz, 'Temizlik İmandandır' Hadisi Şerifinden yola çıkarak "Sihirli Dokunuşlar" isimli cami temizleme projelerini 02.12.2017 tarihinde cumartesi günü saat 09.00’da Çırpıcı Mahallesi, Zeytinburnu mevkiinde yer alan Köşeli Cami’nde gerçekleştirdi.

 
"Hasta Melekleri" İsimli Projemizi Özel Avrupa Şafak Hastanesi'nde Gerçekleştirdik
 

UGM Sosyal Sorumluluk Komitemiz,'' Hasta Melekleri'' isimli hastane projelerini, Özel  Avrupa Şafak Hastanesi'nde  25.11.2017 ve 02.12.2017 tarihlerinde, 09:00 - 13:00 saat aralığında gerçekleştirdi.

 
Aydınlatma Buluşmaları’mızda Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’nın Direktörü Sayın Prof. Dr. Binyamin Birkan’ı Misafir Ettik.
 

Ünsped Sosyal Sorumluluk Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü Ünsped Gümrük Müşavirliği Merkezi MHÜ Konferans Salonu’nda ‘‘Otizmin Farkındayız’’ konulu seminere Tohum Otizm Vakfı’nın Eğitim Direktörü ve Okul Müdürü Sayın Prof. Dr. Binyamin Birkan konuşmacı olarak katılım gösterdiler. 

 
2.Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödül Gecesi / "Bir Avuç Gökyüzü“
 

2. Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk (ICSR- International Corporate Social Responsibility) Prrojeleri yarışmasına katıldık. Ödüller 6 Aralık 2016 tarihinde Saint Michel Lisesi Jeanne Darc Salonu’nda sahiplerini buldu. Projemiz de ödüle layık görülmüştür.

 
Karaman Ziyareti / Hıdırellez Şenlikleri – Anneler Günü Kutlaması
 

Karaman iline gezi kapsamında, Karaman Valisi Sayın Murat Koca, Ayrancı Kaymakamı Sayın Fatih Kaşıkcı ve Bölge Milletvekillerinin de katılım gösterdiği 7 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen 17. Ayrancı Geleneksel Hıdırellez Şenliği’ne, katılan Komitemiz, etkinliğe katılan tüm kadınlara karanfil dağıttı, havlu ve şaldan oluşan hediye paketlerini takdim etti. Çocukların da unutulmadığı etkinlikte, çocuklara da balon ve oyuncaklar verildi.

 
Çocuk Şenliği İle Yediden Yetmişe Herkes Çok Eğlendi
 

Komitemiz, Mavi Umut Eğitim Kurumları, UPS Spor ve Kültür Kulübü işbirliğiyle gerçekleşen Çocuk Şenliği’nde çocuklar ve aileleri gönüllerince eğlendiler,  güzel bir gün geçirdiler.

 
Bir Kek Bir Bağış
 

Genel Merkezi yemekhanesinde kurulan kek standıyla, Sayın Beril Ündeğer’in hazırladığı lezzetli kek ve kurabiyelerin satışı gerçekleşti. Ünsped Sosyal Sorumluluk Komitesi’nin Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği projesi olan Benimle Çıkar mısın’a katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği, “Bir Kek Bir Bağış” sloganıyla satışını gerçekleştirdiği kek ve kurabiyeleri, yöneticiler ve çalışanlar, bağış yaparak satın aldılar.

 
Zeytinburnu Konyalı Camii'nin Temizliği Gerçekleştirildi
 

Toplumda birlik, beraberlik, sosyal dayanışma ve barışın sembolü olan camilerimize dikkat çekmek için Zeytinburnu Konyalı Camii'ne giderek el birliği ile caminin fiziki temizliği gerçekleştirildi. Camiler ortak kullanıma açık ibadethaneler olduğu için caminin temizliğini yaparak insanların temiz bir ortamda ibadet edebilmelerini sağlayabilmek bu sayede de topluma olan sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmek amaçlandı.

 
Adalet Anaokulu Çocuklarına Diş Taraması Yapıldı
 

Proje ile 3-6 yaş aralığındaki Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde annelerinin yanında kalan çocuklar için Diş Hekimi Mehmet Yiğit Bey tarafından diş taraması yapıldı. Çocuklara diş sağlığı, diş temizliği ve diş fırçalamanın önemi anlatıldı. Diş taramasının ardından çocukların plastik eldivenleri şişirerek balonlar yapıp komite üyeleriyle oynamaları mutlu anlara sebep oldu.

 
Komitelerimiz Dünya Kadınlar Gününde Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi'ndeydi
 

Komitemiz ve Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi işbirliğiyle komite üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi'ni ziyaret ederek oradaki kadınlarla kutladı.

 
124 Çocuk 124 Dilek Projesi İle Çocukların Yüzü Güldü
 

Düzce Necmi Hoşver İlköğretim Okulu'nda 2015 - 2016 yılının ilk eğitim- öğretim yılını başarıyla tamamlayan öğrencilere, içerisinde mont, ayakkabı, top, pijama ve oyuncak gibi çocukların dileklerinin bulunduğu özenle hazırlanmış hediye paketleri mutlulukla verildi.

 
Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödül Gecesi / "Bir Avuç Gökyüzü“
 

2. Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk (ICSR- International Corporate Social Responsibility) Projeleri yarışmasına katıldık. Ödüller 6 Aralık 2016 tarihinde Saint Michel Lisesi Jeanne Darc Salonu’nda sahiplerini buldu. Projemiz de ödüle layık görülmüştür.

 
Karaman Ziyareti / Hıdırellez Şenlikleri – Anneler Günü Kutlaması
 

Karaman iline gezi kapsamında, Karaman Valisi Sayın Murat Koca, Ayrancı Kaymakamı Sayın Fatih Kaşıkcı ve Bölge Milletvekillerinin de katılım gösterdiği 7 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen 17. Ayrancı Geleneksel Hıdırellez Şenliği’ne, katılan Komitemiz, etkinliğe katılan tüm kadınlara karanfil dağıttı, havlu ve şaldan oluşan hediye paketlerini takdim etti. Çocukların da unutulmadığı etkinlikte, çocuklara da balon ve oyuncaklar verildi.

 
Çocuk Şenliği İle Yediden Yetmişe Herkes Çok Eğlendi
 

Komitemiz, Mavi Umut Eğitim Kurumları, UPS Spor ve Kültür Kulübü işbirliğiyle gerçekleşen Çocuk Şenliği’nde çocuklar ve aileleri gönüllerince eğlendiler,  güzel bir gün geçirdiler.

ANA SAYFA İLETİŞİM SİTE HARİTASI GİZLİLİK POLİTİKASI & KULLANIM KOŞULLARI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI
Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. © 2017. Tüm hakları saklıdır.